MONITORING BOISKA

Nowy standard dla szkół i osiedli?

Koszty wybudowania obiektu sportowego są bardzo duże. Zaletami tego typu obiektów sportowych jest komfort a także bezpieczeństwo, nad którym czuwa odpowiednio dostosowany system dozorujący. Instalując monitoring możemy zapobiegać oraz zwalczać akty wandalizmu, które często objawiają się poprzez dewastowanie sprzętu, czy pobicia.

Monitoring boiska może być przydatny jako:

 • ochrona przed wandalizmem, pobiciami itp.,
 • podniesienie poczucia bezpieczeństwa,
 • dowód w sytuacjach gdy wskutek używania sprzętu sportowego doszło do wypadku,
 • pomoc w zidentyfikowaniu osób odpowiedzialnych za incydent.

W wielu sytuacjach monitoring boiska staje się niezastąpiony. Taka forma ochrony nie może być traktowana jako zbędny wydatek.

Podstawowe elementy systemu

 • Kamery
 • Rejestrator
 • Monitor
 • Zabezpieczenie
 • Dodatki

Kamery

Wybór odpowiedniego urządzenia może być skomplikowany. Rynek w tym zakresie jest bardzo duży. Kamery odpowiadają za przekazywanie obrazu na urządzenia rejestrujące. Dlatego, wybierając kamerę powinniśmy wybrać sprzęt o odpowiednich parametrach i funkcjonalnościach. 

Istotne cechy produktu:

 • wysoka odporność na warunki atmosferyczne,
 • dobre tzw. nocne widzenie,
 • szerokie pole widzenia,
 • kolorowy obraz o wysokiej szczegółowości.

Aby mieć pewność co do właściwego wyboru, warto swoją decyzję skonsultować z profesjonalistą.

Rejestrator

Jest to urządzenie, które rejestruje oraz przekazuje podgląd na urządzenie wyjściowe, którym może być m.in. monitor. Wybierając rejestrator trzeba zwrócić szczególną uwagę na ilość kanałów, czyli na liczbę kamer które można do niego podłączyć. Niektóre modele są projektowane jako część większego systemu, do którego można podłączyć akcesoria takie jak sygnalizację alarmową, rejestrator wejść/wyjść itp.

Monitory

Zakup sprzętu wyświetlającego obraz oraz jego podłączenie trzeba dokładnie przemyśleć. Nie zawsze pojawia się konieczność jego zakupienia. Często wystarczy sam rejestrator, np. z wyjściem USB, który umożliwia transfer potrzebnych danych. Warto jednak wspomnieć o możliwościach, jakie daje podłączenie rejestratora do np. routera. Istnieje możliwość oglądania monitorowanego obiektu bez konieczności instalowania dodatkowych połączeń kablowych, poprzez stronę www.

Zabezpieczenia przed uszkodzeniami

Monitoring na boisku jest narażony na dodatkowe „atrakcje”, którymi mogą być np. mocne uderzenia piłką. Dlatego też, tak ważne jest zapewnienie odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniami. Wzmocniona obudowa, solidne wsporniki powinny uchronić sprzęt przed czynnikiem ludzkim oraz różnymi warunkami atmosferycznymi.

Dodatki

W ramach dodatkowych urządzeń można zakupić m.in. przedłużacze sygnałów, system dozorujący wejścia/wyjścia, dzwonki alarmowe itd. Warto zapoznać się z naszą ofertą.

Podgląd z kamer z kilku lokalizacji w jednym miejscu

Nasz wykwalifikowany personel doradzi Państwu przy wyborze oraz konfiguracji sprzętu tak, aby pojawiła się możliwość podglądu z kamer z kilku lokalizacji, w jednym miejscu. Jest to bardzo przydatna opcja, a przede wszystkim wygoda.

Podłączanie kamer przez internet

Rozwiązania jakie oferujemy, pozwalają obserwować i rejestrować wydarzenia z monitorowanego boiska za pośrednictwem dowolnego komputera, podłączonego do Internetu. Jako urządzenie wyjściowe może nam posłużyć także telefon czy tablet, w dowolnym miejscu i czasie. Oferujemy Państwu sprzęt, który umożliwia nadzorowanie miejsca, przez podgląd na żywo obrazu wideo i dźwięku. Jest to idealne rozwiązanie, by doglądać w jaki sposób zachowują się dzieci.

INFORMACJA O PEŁNYM WSPARCIU TECHNICZNYM

Nasi klienci otrzymują profesjonalne wsparcie z zakresie odpowiedniego doboru sprzętu, możliwości konfiguracji urządzeń oraz rozwiązaniu wszelkich innych pojawiających się problemów i wątpliwości. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, z przyjemnością stworzymy system monitoringu, zapewniający bezpieczeństwo dzieciom oraz wszystkim osobom przebywającym na terenie boiska.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: 888-742-048 lub e-mailowo: IRENEUSZ.POLEC@POLINSTALL.PL

Tagi: , , , ,