Polinstal Sp. z o.o. – Kasy fiskalne, monitoring, systemy alarmowe, naprawy, odzyskiwanie danych Lublin i okolice

Dlaczego warto instalować monitoring domowy?

Monitoring domowy staje się coraz bardziej popularny, korzysta z niego coraz więcej osób. Jest to rozwiązanie gwarantujące spokój i bezpieczeństwo. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, nieruchomość oraz jej mieszkańcy są stale chronieni. Obecnie klient ma możliwość wyboru odpowiedniego produktu, z gamy stale rozwijających się technologicznie sprzętów. Umożliwia nam on monitorowanie domu 24 godziny na dobę. Czy warto zainstalować podgląd na swoją nieruchomość?

Co zyskujesz decydując się na monitoring domowy?

  • Ochronę przed włamaniem i kradzieżą,
  • możliwość zdalnego podglądu domu,
  • bezpieczeństwo na szerszą skalę,
  • umożliwia organom ścigania identyfikację sprawców,
  • spokój i bezpieczeństwo.

Przeprowadzane badania udowodniły, że tereny objęte monitoringiem są mniej narażone na włamania. Dotyczy to także nieruchomości, które monitoringu nie posiadają, ale znajdują się w pobliżu domostwa z takim zabezpieczeniem. Stosowanie kamer czyni nasze otoczenie spokojniejsze i bezpieczniejsze. Kolejną, bardzo istotną funkcją jaką odgrywa monitoring, jest pomoc organom ścigania w identyfikacji sprawcy szkody.

Podstawowe elementy systemu

  • Kamery
  • Rejestratory
  • Monitory
  • Dodatki

Kamery

Kamery do zastosowań w warunkach domowych niczym się nie różnią od standardowego, wykorzystywanego w „tradycyjnym” monitoringu sprzętu. Tego rodzaju oferta stale się rozwija, a co za tym idzie, w bardzo dużym stopniu wychodzi na wprost oczekiwaniom klienta. W naszej ofercie są dostępne kamery zewnętrzne i wewnętrzne, kamery pracujące w dzień i w nocy, kamery stacjonarne i obrotowe oraz kamery bezprzewodowe. Istotny jest fakt, iż nie istnieją ograniczenia dyskwalifikujące montaż takich urządzeń. Dobór odpowiedniego sprzętu jest zależny od tego, w jaki sposób ma on być wykorzystywany.

Rejestratory

Rejestrator jest centralą, która umożliwia sterowanie systemem podłączonych do niego kamer. Jego głównym zadaniem jest rejestracja, archiwizacja widzianego przez kamery obrazu oraz przekazywanie go za pomocą urządzenia wyjściowego, jakim może być monitor czy smartfon. Ważną daną specyfikacji tego typu sprzętu, jest informacja o tym, ile urządzeń monitorujących można podłączyć do rejestratora. Jest to tzw. ilość kanałów. Warto również sprawdzić rodzaj zainstalowanych gniazd wyjściowych, które umożliwią nam instalację monitorów.

Monitory

Mogą być instalowane bezpośrednio przez zwykły ekran komputerowy lub pośrednio przez router przekazujący podgląd z rejestratora na smartfona. Jako monitor może nam służyć każde urządzenie wyświetlające obraz.

Dodatki

Na rynku dostępnych jest wiele dodatkowych akcesoriów. Można nimi wzbogacić podstawowy sprzęt. Mają one na celu zagwarantowanie ciągłości oraz bezawaryjności pracy systemu. Do takich dodatków zaliczamy m.in. przedłużacze sygnału, dodatkowe obudowy czy wsporniki. 

Podgląd z kamer z kilku lokalizacji w jednym miejscu

Nasz wykwalifikowany personel doradzi Państwu przy wyborze oraz konfiguracji sprzętu tak, aby pojawiła się możliwość podglądu z kamer z kilku lokalizacji, w jednym miejscu. Jest to bardzo przydatna opcja, a przede wszystkim wygoda.

Podłączanie kamer przez internet

Rozwiązania jakie oferujemy, pozwalają obserwować i rejestrować wydarzenia z monitorowanego domu, za pośrednictwem dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Jako urządzenie wyjściowe może nam posłużyć także telefon czy tablet, w dowolnym miejscu i czasie. Oferujemy Państwu sprzęt, który umożliwia nadzorowanie domu przez podgląd na żywo obrazu wideo i dźwięku. Jest to świetny sposób,  na m.in. kontrolę dzieci po powrocie ze szkoły.

GOTOWE ZESTAWY DO MONITORINGU

W naszej ofercie są dostępne gotowe zestawy do monitoringu. Odpowiedni dobór zestawu ma zagwarantować długie i bezawaryjne funkcjonowanie. Wszystkie zostały starannie skompletowane przez specjalistów z długoletnim doświadczeniem.

WSPARCIE TECHNICZNE

Nasi klienci otrzymują profesjonalne wsparcie z zakresie odpowiedniego doboru sprzętu, możliwości konfiguracji urządzeń oraz rozwiązaniu wszelkich innych pojawiających się problemów i wątpliwości. Z przyjemnością stworzymy dla Państwa system zapewniający bezpieczeństwo dla rodziny i najbliższych.