Polinstal Sp. z o.o. – Kasy fiskalne, monitoring, systemy alarmowe, naprawy, odzyskiwanie danych Lublin i okolice

Dlaczego warto instalować monitoring w firmie?

Monitoring w pracy to w wielu firmach rzecz normalna. Pracodawca w ten sposób pragnie zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych kradzieży lub innych niebezpiecznych zdarzeń.  Początkujący przedsiębiorcy częściej skupiają się na generowaniu zysku,niż na inwestowaniu w bezpieczeństwo swojej firmy. Jednak, biorąc pod uwagę szybki rozwój techniki, nie jest trudem zainstalowanie kamer za przystępną cenę.

Co zyskujesz decydując się na monitoring w firmie?

  • Odstraszenie potencjalnych złodziei,
  • większa kontrola nad pracownikami oraz firmami współpracującymi,
  • dowód w przypadku popełnienia przestępstwa,
  • połączenie systemu monitoringu z internetem umożliwia sprawdzanie tego co się dzieje w firmie, będąc w domu,
  • monitoring daje poczucie bezpieczeństwa.

Systemy monitoringu nie są przeznaczone tylko dla dużych korporacji, ale również dla mniejszych przedsiębiorstw. A więc jeżeli jesteś właścicielem osiedlowego sklepu spożywczego, zakładu kosmetycznego lub piekarni, to również powinieneś zastanowić się nad instalacją monitoringu.

Podstawowe elementy systemu

  • Kamery
  • Rejestratory
  • Monitory
  • Dodatki

Kamery

Zróżnicowanie oferowanego na rynku sprzętu jest bardzo duże. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę kamer do zastosowań zewnętrznych i pomieszczeń wewnętrznych, pracujących w dzień i w nocy, kamery bezprzewodowe oraz obrotowe. Tego rodzaju oferta stale się rozwija, a co za tym idzie, w bardzo dużym stopniu wychodzi na wprost oczekiwaniom klienta. Dobór odpowiedniego sprzętu jest zależny od tego, w jaki sposób ma on być wykorzystywany.

Rejestratory

Rejestrator umożliwia sterowanie systemem podłączonych do niego kamer. Jego zadaniem jest odebranie obrazu, ewentualna jego archiwizacja oraz przekazanie na urządzenie wyjściowe, którym najczęściej jest monitor. Ważną daną specyfikacji tego typu sprzętu, jest informacja o tym, ile urządzeń monitorujących można podłączyć do rejestratora. Jest to tzw. ilość kanałów. Decydując się na rejestrator z zapasem wejść, umożliwia nam to ewentualną przyszłą rozbudowę systemu monitoringu. Warto również sprawdzić rodzaj zainstalowanych gniazd wyjściowych, które umożliwią nam instalację monitorów.

Monitory

Mogą być instalowane bezpośrednio przez zwykły ekran komputerowy lub pośrednio przez router przekazujący podgląd z rejestratora na smartfona. W tym wypadku obraz trafia do niego za pośrednictwem routera oraz sieci WiFi. Jako monitor może nam służyć każde urządzenie wyświetlające obraz.  Istnieje możliwość przekazu obrazu z kamer na wiele stanowisk oraz dużą ilość odbiorników. Możliwości instalacji w tym zakresie są w nieograniczone.

Dodatki

Na rynku dostępnych jest wiele dodatkowych akcesoriów. Można nimi wzbogacić podstawowy sprzęt. Mają one na celu zagwarantowanie ciągłości oraz bezawaryjności pracy systemu. Do takich dodatków zaliczamy m.in. przedłużacze sygnału, dodatkowe obudowy czy wsporniki. 

Podgląd z kamer z kilku lokalizacji w jednym miejscu

Nasz wykwalifikowany personel doradzi Państwu przy wyborze oraz konfiguracji sprzętu tak, aby pojawiła się możliwość podglądu z kamer z kilku lokalizacji, w jednym miejscu. Jest to bardzo przydatna opcja, a przede wszystkim wygoda.

Podłączanie kamer przez internet

Rozwiązania jakie oferujemy, pozwalają obserwować i rejestrować wydarzenia za pośrednictwem dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Jako urządzenie wyjściowe może nam posłużyć także telefon czy tablet, w dowolnym miejscu i czasie. Oferujemy Państwu sprzęt, który umożliwia nadzorowanie firmy przez podgląd na żywo obrazu wideo i dźwięku. Jest to idealne rozwiązanie, by doglądać pracowników oraz bezpieczeństwa firmy.

GOTOWE ZESTAWY DO MONITORINGU

W naszej ofercie są dostępne gotowe zestawy do monitoringu. Odpowiedni dobór zestawu ma zagwarantować długie i bezawaryjne funkcjonowanie. Wszystkie zostały starannie skompletowane przez specjalistów z długoletnim doświadczeniem.

WSPARCIE TECHNICZNE

Nasi klienci otrzymują profesjonalne wsparcie z zakresie odpowiedniego doboru sprzętu, możliwości konfiguracji urządzeń oraz rozwiązaniu wszelkich innych pojawiających się problemów i wątpliwości. Z przyjemnością stworzymy dla Państwa system zapewniający bezpieczeństwo dla firmy oraz wszystkich jej pracowników.