MONITORING PRZEDSZKOLA

Małe dzieci wymagają stałej opieki. Bardzo powszechne jest korzystanie z usług przedszkoli i żłobków. W takich miejscach dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanego personelu. Mimo to często mają miejsce incydenty t.j. wypadki podczas zabawy czy samowolne wycieczki. I w taki sposób monitoring staje się świadkiem zaistniałej sytuacji. Zapewnia on bezpieczeństwo dzieciom oraz poczucie pewności rodzicom.

Zalety monitoringu przedszkola:

  • większe bezpieczeństwo dzieci,
  • rodzic ma możliwość podglądu online, co robi dziecko,
  • atut marketingowy dla właściciela przedszkola.

Odpowiedni sprzęt umożliwi obserwację podglądu z kamer za pośrednictwem stron www. Jest to bardzo popularne narzędzie kontrolne wśród rodziców.

Podstawowe elementy systemu

  • Kamery
  • Rejestrator
  • Monitory
  • Dodatki

Kamery

Jeżeli instalowany system ma służyć również jako podgląd dla rodziców, niezbędne będzie zastosowanie kamer umożliwiających rejestrowanie obrazu kolorowego, cyfrowego. Kamery powinny zostać zamontowane wewnątrz oraz zewnątrz budynku. W tego typu placówkach mamy do czynienia z małą powierzchnią objętą dozorem. Nie ma potrzeby inwestowania w sprzęt najwyższej klasy.

Rejestrator

Jest to urządzenie archiwizujące i przetwarzające dane z kamer, które są wyświetlane na monitorach oraz komputerach. Nie wszystkie rejestratory umożliwiają stworzenie otwartej sieci. Dlatego tak ważne jest doradztwo ze strony profesjonalisty. Przy zakupie rejestratora trzeba również zwrócić uwagę na liczbę ścieżek dla kamer oraz wejście LAN. Możemy się spotkać z bardzo zróżnicowanym sprzętem pod tym kątem.

Monitor

Jest to wyświetlacz, który umożliwia podgląd rejestrowanego obrazu. Monitorem może być ekran komputera, telewizor itp. Instalacje dla przedszkoli nie wymagają kupowania osobnego monitora specjalnie pod cele dozorowe. W przedszkolach rzadko sięga się po nagrania z rejestratora. Czym innym jest otwarty system IP, gdzie podłączeni do sieci internetowej rodzice, używają jako monitorów, swoich domowych sprzętów.

Dodatki

Istnieje możliwość instalacji specjalnego oprzyrządowania, służącego do kontroli wejść/wyjść. Taki system umożliwia w dokładny sposób zaznaczenie obecności dziecka w przedszkolu. Biorąc pod uwagę fakt, iż większość przedszkoli rozlicza się z rodzicami według ilości spędzonych godzin w placówce, powyższe rozwiązanie okazuje się bardzo przydatne.

Podgląd z kamer z kilku lokalizacji w jednym miejscu

Nasz wykwalifikowany personel doradzi Państwu przy wyborze oraz konfiguracji sprzętu tak, aby pojawiła się możliwość podglądu z kamer z kilku lokalizacji, w jednym miejscu. Jest to bardzo przydatna opcja, a przede wszystkim wygoda.

Podłączanie kamer przez internet

Rozwiązania jakie oferujemy, pozwalają obserwować i rejestrować wydarzenia z monitorowanego obiektu za pośrednictwem dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Jako urządzenie wyjściowe może nam posłużyć także telefon czy tablet, w dowolnym miejscu i czasie. Oferujemy Państwu sprzęt, który umożliwia nadzorowanie przedszkoli przez podgląd na żywo obrazu wideo i dźwięku. Jest to idealny sposób na pełną kontrolę nad wydarzeniami z przedszkola.

INFORMACJA O PEŁNYM WSPARCIU TECHNICZNYM

Nasi klienci otrzymują profesjonalne wsparcie z zakresie odpowiedniego doboru sprzętu, możliwości konfiguracji urządzeń oraz rozwiązaniu wszelkich innych pojawiających się problemów i wątpliwości. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, z przyjemnością stworzymy system monitoringu, zapewniający bezpieczeństwo dzieciom, a rodzicom umożliwi obserwację dziecka.

Tagi: ,