Polinstal Sp. z o.o. – Kasy fiskalne, monitoring, systemy alarmowe, naprawy, odzyskiwanie danych Lublin i okolice

Bezpieczeństwo w szkole

Szkoły posiadające system monitoringu są postrzegane jako dużo bardziej przyjazne, nowoczesne oraz bezpieczniejsze. Zainstalowanie takiego systemu ma na celu zabezpieczyć uczniów oraz obiekty przed zagrożeniami. Do najczęstszych incydentów w szkołach zalicza się kradzieże rzeczy osobistych, wymuszenia oraz zastraszenia, w szczególności nowych i tych młodszych uczniów. Coraz częściej dochodzi do bardzo groźnych pobić i przestępstw związanych z użyciem środków odurzających. Edukacja w tym zakresie staje się niewystarczająca, a jedynym skutecznym sposobem na powstrzymanie fali przemocy i innych występków jest monitoring w szkołach.

Zalety monitoringu w szkole:

 • poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz całego personelu szkoły,
 • możliwość identyfikacji sprawców,
 • możliwość kontrolowania osób przebywających na terenie szkoły,
 • rejestracja przebiegu danych sytuacji,
 • nagrania mogą służyć jako dowód w spornych sytuacjach,
 • zmniejszenie się ilości aktów przemocy, kradzieży, wandalizmu.

Monitoring szkoły jest niezbędnym narzędziem. Zwiększa komfort pracy zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Podstawowe elementy systemu

 • Kamery
 • Rejestratory
 • Monitory
 • Zabezpieczenia kamery przed wandalizmem
 • Dodatki

Kamery

Zróżnicowanie oferowanego na rynku sprzętu jest bardzo duże. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę kamer do zastosowań zewnętrznych i pomieszczeń wewnętrznych oraz półprofesjonalnych i profesjonalnych.

Kamery zamieszczane w placówkach szkolnych powinny się charakteryzować parametrami, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa:

 • szeroki kąt widzenia,
 • możliwość sterowania,
 • możliwość przybliżania obrazu,
 • ostry, kolorowy obraz,
 • kamery zewnętrzne powinny się charakteryzować dobrym trybem nocnym,
 • solidna budowa.

Dobór odpowiednich kamer jest bardzo indywidualny i zależny od wielu czynników takich jak, m.in. wysokość posiadanych środków pieniężnych czy rodzaju zabezpieczanego budynku. Jednym z najprostszych i najtańszych rozwiązań jest zamieszczenie jednej kamery stacjonarnej zewnętrznej oraz innych, zamieszczanych piętrowo jedna pod drugą.

Rejestrator

Jego zadaniem jest odebranie obrazu, ewentualna jego archiwizacja oraz przekazanie na odbiornik, którym najczęściej jest monitor. Przy wyborze rejestratora warto zwrócić uwagę na ilość wejść oznaczających ścieżki dla zainstalowanych kamer. Decydując się na rejestrator z zapasem wejść, umożliwia nam to ewentualną przyszłą rozbudowę systemu monitoringu.

Monitory

Monitory są urządzeniami, do których najczęściej jest podłączony rejestrator. Odbiornikiem rejestrowanego sygnału mogą być również inne sprzęty np. smartfon. W tym wypadku obraz trafia do niego za pośrednictwem routera oraz sieci WiFi. Istnieje możliwość przekazu obrazu z kamer na wiele stanowisk oraz dużą ilość odbiorników. Możliwości instalacji w tym zakresie są w nieograniczone.

Zabezpieczenia

W przypadku monitoringu szkolnego warto jest zainwestować w sprzęt o solidnym wykonaniu oraz wzmocnionej obudowie. W przypadku montażu warto zwrócić uwagę na odpowiednią technikę. Niezbędne mogą okazać się solidniejsze wsporniki oraz słupki. Instalowany sprzęt powinien sprostać aktom wandalizmu i efektom zabaw dzieci oraz młodzieży.

Dodatki

Monitoring szkoły może być częścią większego, sprawnie działającego systemu dozorującego. Rejestratory często posiadają dodatkowe wyjścia, umożliwiające instalację dodatkowych urządzeń kontrolnych i alarmowych, np. sygnalizacji dźwiękowej, rejestratora wejść/wyjść, itp.

Podgląd z kamer z kilku lokalizacji w jednym miejscu

Nasz wykwalifikowany personel doradzi Państwu przy wyborze oraz konfiguracji sprzętu tak, aby pojawiła się możliwość podglądu z kamer z kilku lokalizacji, w jednym miejscu. Jest to bardzo przydatna opcja, a przede wszystkim wygoda.

Podłączanie kamer przez internet

Rozwiązania jakie oferujemy, pozwalają obserwować i rejestrować wydarzenia z monitorowanego obiektu za pośrednictwem dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Jako urządzenie wyjściowe może nam posłużyć także telefon czy tablet, w dowolnym miejscu i czasie. Oferujemy Państwu sprzęt, który umożliwia nadzorowanie szkół przez podgląd na żywo obrazu wideo i dźwięku.

INFORMACJA O PEŁNYM WSPARCIU TECHNICZNYM

Nasi klienci otrzymują profesjonalne wsparcie z zakresie odpowiedniego doboru sprzętu, możliwości konfiguracji urządzeń oraz rozwiązaniu wszelkich innych pojawiających się problemów i wątpliwości. Z przyjemnością stworzymy dla Państwa system dozoru, zapewniający bezpieczeństwo uczniom oraz personelowi.