Polinstal Sp. z o.o. – Kasy fiskalne, monitoring, systemy alarmowe, naprawy, odzyskiwanie danych Lublin i okolice

W przypadku zakończenia modułu fiskalnego (zazwyczaj on wystarcza na 1830 raportów dobowych) należy dokonać odczytu pamięci fiskalnej. Jest to operacja nieodwracalna po której nie można już zaewidencjonować żadnego paragonu fiskalnego.

Odczyt pamięci fiskalnej wykonuje się zazwyczaj w przypadku zakończenia działalności gospodarczej lub zapełnienia modułu fiskalnego. Odczytu pamięci fiskalnej dokonuje firma, która serwisuje konkretne urządzenie fiskalne.

Dopiero po odczycie modułu fiskalnego, zgłoszeniu go do urzędu skarbowego i wyrejestrowaniu kasy z ewidencji w urzędzie skarbowym można dokonać jej utylizacji. Warto również tutaj pamiętać, aby kopię rolek paragonów fiskalnych lub zapisy na karcie pamięci przechowywać zgodnie z przepisami dotyczącymi upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. W praktyce dla urządzeń z kopią elektroniczną należy wyjąć kartę pamięci przed utylizacją urządzenia.

Kasa fiskalna Lublin

Po dokonaniu odczytu przez firmę serwisującą kasę fiskalną nie ma możliwości drukowania żadnych dokumentów fiskalnych.

Utylizację można wykonać w firmie serwisującej kasę.

Wielu Klientów pyta czy używaną kasę fiskalną można sprzedać. Niestety w większości przypadków zakup używanej kasy fiskalnej przez innych podatników jest nieopłacalna. Wiąże się to głównie z wymianą modułu fiskalnego, którego koszt szacowany jest w granicach zakupu nowego urządzenia.